УМЕТНИЧКА КОЛОНИЈА
„ДАЛМАТИНСКИ МАНАСТИРИ 2007“

          У организацији пододбора СКД „Просвјета“ Карловац и Кистање у манастирима Крки и Крупи од 1-3 јуна 2007.г. одржана је уметничка колонија под називом „Далматински манастири 2007.г.“

          Овогодишњу колонију сачињавало је десетак уметника са простора Републике Хрватске и БиХ од којих су неки и Хрвати римокатолици, али својим радом у колонији Далматински манастири показују да уметност нема граница и да је лепота нешто што увек обједињује.

          Уметничка колонија Далматински манастири 2007.г. је прва од овогодишњих колонија која ће се одржати у манастиру Крки. Увелико је у припреми Преображењска колонија, која ће се одржати пред сведалматински сабор у Крки 19. августа 2007.г., а такођер је договорена Светоархангелска  колонија, која ће се одржати у јесен непосредно пред храмовну славу манастира Крке.

   
 

* КОНТАКТ -:_:- KONTAKT *
:  :  :
Copyright © 2004 SPC - Dalmatinska Eparhija.

Designed by SeRGio